Externalizace pohlavních orgánů, která nás zbavuje ženskosti

Pomalý posvátný sex je duchovním zážitkem, protože je prožitkem vnitřním. Jakékoli obrácení se do sebe, mimo vnější svět, je ženským pohybem. Pohyb směrem ven je mužský, pohyb směrem dovnitř je ženský. Naše kultura nás tolika způsoby nastavila tak, abychom směřovali více ven a byli extrovertnější, a to včetně sexu. Žena i muž v důsledku toho ztratili spojení se svými skutečnými vnímavými ženskými kvalitami. Tato ztráta ženskosti je stále více vyjadřována tím, co vnímám jako epidemii externalizace pohlavních orgánů, která je zaměřená na stimulaci a vzrušení - ta téměř povinná móda odstraňování veškerých měkkých, hedvábných, citlivých chloupků na přirození, které tvoří lesklou aureolu kolem pohlavních orgánů muže a ženy.
Tyto chloupky slouží k ochraně citlivých tkání a jejich úplné odstranění představuje dramatickou ztrátu citlivosti. Každý chloupek je branou do vnitřního světa počitků, protože je svým kořínkem napojen na dráhy senzorických nervů. Když si s chloupkem jemně pohráváme nebo ho pomalu hladíme, nebo ještě lépe když vždy za několik chloupků konečky prstů jemně taháme, dochází k vnitřní smyslové odezvě. Velmi malý podnět může hodně zapůsobit. Trvalé malé tření bez chlupů, které mezi pohlavními orgány působí jako tlumič, může také doslova znecitlivovat vnější zakončení nervů, naše kůže může až tvrdnout.
Tento trend odstraňování chloupků je velmi podivným a pokřiveným vnímáním, které napodobuje naše sexuálně nezralé já. Zdá se, že je to snaha dospělých napodobovat nezralost a cílem vysílat sexuální signály, které nějak infantilizují dospělé a jejich chování. Žena bez svého stabilizujícího, vyrovnávajícího, integrujícího porostu Venušina pahorku není zralou ženou. Jak by mohla být?
Vědomé milování, Diana Richardson