Božský úKLID kolem sebe a tím i v sobě

Pokud jsme sami sebou, nenosíme oblečení, v kterém se necítíme dobře, nejíme jídla, která nám nechutnají, nestýkáme se s lidmi, s kterými nám není dobře a neděláme to, co nás netěší...

Tím, že věci, lidi, činnosti, místa..., která nám nepřinášejí radost oPUSTÍME, vytvoříme vnější prostor pro vše nové, které nám radost přinášet bude a také vnitřní prostor volnosti, živosti a lehkosti.

Konkrétně u věcí to můžete dělat tak, že postupně každou jednotlivou věc (ideálně úplně každou věc ve vašem prostoru) vezmete do ruky, nebo se na ní zaměříte s tím, že vnímáte, jestli vám ještě přináší radost nebo ne. Pokud necítíte nic, tzv. mrtvo, je to znamení, že je čas tu danou věc poslat dál. Buď prodat, darovat nebo vyhodit. Pokud chcete, můžete před vyřazením dané věci poděkovat.

To samé funguje i u lidí, činností a míst (bez prodeje, daru nebo vyhazování :-D). Pokud nevíte, jak to udělat, stačí rozhodnutí, volba, ať se to stane lehce, láskyplně a příjemně... Buď se to stane samo nebo budete vědět kdy a co udělat.


PS: Na fotce je znázorněna možnost u věcí, které vyhazujete, dát dětem (nebo sami sobě :-) ) příležitost k ničení, které si běžně nemohou dovolit. :-)